masz pomysł?

Zrealizuj go właśnie teraz!

2/18/ŻS „SZACHY – ROZWÓJ I AKTYWNY WYPOCZYNEK”

„Szachy – rozwój i aktywny wypoczynek”, wnioskodawca: Leśniak Andrzej, nr wniosku: 2/18/ŻS

Inicjatywa skierowana do wszystkich mieszkańców gminy Świecie tj. dzieci, młodzież i dorośli. Projekt polegał będzie głównie na nauce gry w szachy od podstaw, prowadzony przez sędziów i zawodników mających wieloletnie doświadczenie w grze w szachy. Zostaną utworzone dwie grupy – poczatkująca i zaawansowana (mająca doświadczenie w szachach). Zajęcia będą się odbywać głównie w szkołach na terenie gminy Świecie i w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu. Na zakończenie planowany jest min. jeden turniej szachowy, sprawdzający wiedzę zdobytą podczas projektu. Turniej planowany jest 1 grudnia 2018 w Szkole Podstawowej w Czaplach (dystans 9 rund , tempo 15 minut na rundę dla zawodnika)

Harmonogram planowanych działań:
Realizacja od 10.09.18 do 01.12.18
Od września do grudnia 2018 – prowadzenie zajęć szachowych (tj. nauka gry w szachy, omawianie przepisów 2 razy w tygodniu po 2 godziny – zajęcia prowadzone przez Karola Jaroch oraz Angelikę Leśniak
Na zakończenie zostanie zorganizowany min. jeden turniej szachowy (jako podsumowanie całego projektu). Planowany jest na 1 grudnia 2018 w Szkole Podstawowej w Czaplach.

Jakie korzyści dla społeczności miasta lub gminy Świecie przyniesie realizacja inicjatywy?
– realizacja inicjatywy korzystnie wpłynie na wyniki w nauce, dzieci i młodzieży, a także dorosłych – taki rodzaj intelektualnej aktywności pozytywnie wpływa nie tylko na rozwój umysłowy, ale także osobowościowy
– gra w szachy doskonali pamięć, uwagę, rozwija zdolności koncentracji i logicznego myślenia
– alternatywne spędzanie wolnego czasu

Osoby zaangażowane w projekt:
Andrzej Leśniak – mieszaniec Ernestowa. Od 2012 roku zajmuję się organizacją życia szachowego w gminie i powiecie świeckim, a od 2016 roku w województwie (jest wiceprezesem Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego do spraw organizacyjnych – organizowanie turniejów szachowych, około dwudziestu rocznie, w tym Mistrzostwa Polski Juniorów, promowanie nauki gry w szachy przez dzieci i dorosłych)
Na co dzień prowadzi z żoną gospodarstwo ekologiczne, produkuje „Smaki Natury” – żywność ekologiczna, tradycyjna i regionalna.

Weź udział w głosowaniu i wybierz najlepszy projekt!
Skip to content