masz pomysł?

Zrealizuj go właśnie teraz!

,,Aktywnie i zdrowo z kijami Nordic Walking w Czapelkach”, wnioskodawca: ,,Grupa Nieformalna Aktywnie Zakręceni”, nr wniosku: 4/19/ŻS

Inicjatywa będzie polegać na organizacji co tygodniowych treningach Nordic Walking z profesjonalnym trenerem Polskiej Federacji Nordic Walking Franciszkiem Trzcińskim na terenie Czapelek.

Wrzesień-4 treningi

Październik – 4 treningi

Listopad- 4 treningi

Listopad zawody

Inicjatywa jest kierowana do młodzieży, dorosłych oraz seniorów czyli od 10 do 100 lat z powiatu Świeckiego dla grupy ok. 25-35 osób. Rekrutacja będzie polegać na zgłoszeniu się po przez informację sms lub po przez FB do organizatora . Promocja będzie polegać na umieszczeniu plakatów informacyjnych w pobliskich miejscowościach oraz utworzeniu wydarzenia na Facebooku. Będziemy też przekazywać informację znajomym z prośbą o przekazanie dalej z doświadczenia wiemy, że tzw. poczta pantoflową przynosi dobre rezultaty.

 

Harmonogram planowanych działań:

Od 01.09.2019 do 30.11.2019

Od września 2019 do listopada 2019 – treningi z kijami Nordic Walking organizowane w Czapelkach raz, w tygodniu( 12 treningów ) po ok. 2 h. Instruktor Polskiej Federacji Nordic Walking- Franciszek Trzciński. Na koniec organizacja zawodów dla max. 50 uczestników.

Jakie korzyści dla społeczności miasta lub gminy Świecie przyniesie realizacja inicjatywy?

Korzyścią dla społeczności będzie propozycja spędzania aktywnie wolnego czasu.

Obecnie panuje moda na bieganie jednak nie każdy może lub zwyczajnie mu się nie chce. Kije to świetna oferta dla osób, które chcą zmienić swoje życie z siedzącego na aktywne. Kije Nordic Walking są świetnym „rozrusznikiem” dla zarówno młodych, dojrzałych jak i seniorów. Inicjatywa spowoduje zaszczepienie zdrowego stylu życia.

Osoby zaangażowane w projekt:

Grupa nieformalna Aktywnie Zakręceni składa się z 3 osób, mieszkamy w małej ale jakże urokliwej wiosce Czapelki. Na co dzień Viola Goncerzewicz prowadzi sklepik szkolny oraz pracuje jako sekretarka w firmie. Jacek Goncerzewicz mechanik samochodowy i Marzena Pyra-Kuczyńska praca w korporacji jako konsultant medyczny. Nasza grupa istnieje już ponad 5 lat i przez ten czas przeprowadziliśmy z powodzeniem 5 projektów o różnej tematyce. Naszą wspólną pasją jest aktywne spędzanie czasu i zarażanie nią innych. Zależy nam aby odciągnąć ludzi z przed tv czy komputera i promować zdrowy styl życia.

Weź udział w głosowaniu i wybierz najlepszy projekt!
Skip to content