masz pomysł?

Zrealizuj go właśnie teraz!

,,Battle of the Castle vol. II – Zawody w formie cross”, wnioskodawca: Marcin Wojtasiński, nr wniosku: 8/19/ŻS

W czerwcu zajmiemy się promocją wydarzenia oraz zbieraniem zgłoszeń na zawody. Czas na zgłoszenie chęci udziału zaplanowaliśmy na cały miesiąc gdzie ostateczna data to 1 lipca.

10  lipca będzie data w której planujemy podać dokładny harmonogram zawodów.

Zawody odbędą się dnia 20 lipca od godziny 8:00 do godziny 18:00 oraz dnia 21 lipca od godziny 9.00 do godziny 15.00 .Zawody w formie Cross w kategorii open, bez podziałów wagowych.Udział w zawodach może wziąć właściwie każdy, kto ma ochotę sprawdzić swoje możliwości, kondycję, siłę w fajnej rywalizacji. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni – nie muszą bać się, że nie będą w stanie podołać jakiemuś zadaniu.

Zawody będą podzielone na kategorię męska i żeńską po 30 osób oraz 15 startujących w kategorii masters+35 oraz masters +40 na każdy start.

Dodatkowo zaplanowaliśmy na ten dzień atrakcje również dla widowni a mianowicie : dmuchane place zabaw dla dzieci, rozgrywki w lasertag. Jednak żeby zachęcić do spróbowania swoich sił w crossficie zaplanowaliśmy wspólny krótki trening dla chętnych. Przy okazji ruchu będzie można skorzystać z treningu z profesjonalnymi trenerami.

W zawodach udział będą brały osoby, które wyślą zgłoszenie na e-mail  i opłacą wpisowe. Inicjatywa kierowana jest do wszystkich chętnych i czujących się na siłach mieszkańców Świecia oraz wszystkich ćwiczących crossfit lub tych, którzy czują się na siłach.

Zawody same w sobie są widowiskowe ale żeby nie zamykać się na innych chętnych chcących zobaczyć i spróbować w trakcie odbędzie się trening otwarty dla wszystkich bez różnicy na wiek, zaawansowanie kondycyjne.

 

Harmonogram planowanych działań:

Od 15.06.2019 do 21.07.2019

Dnia 15 czerwca zaczniemy promocję wydarzenia, oraz ogłoszenie zawodów. W tym czasie też już będzie można zacząć składać zgłoszenia na zawody. Do 15 lipca będziemy prowadzić promocję oraz zbieranie zgłoszeń na zawody. 10 lipca ogłosimy harmonogram zawodów oraz cały plan imprezy. W dniu zawodów 20 lipca od godziny 8:00 będzie rejestracja zawodników oraz wyposażenie w wodę oraz opaski jak i pakiety startowe. Same zawody zaczną się o godzinie 9:00 będą podzielone na 4 grupy : KOBIETY, MĘŻCZYŹNI ORAZ MASTERS +35 oraz masters +40 (czyli zawodnicy po 35 roku życia).

Rozgrywki sportowe zaczną się od oficjalnego rozpoczęcia zawodów, przedstawienia workout’ów z którymi zawodnik będzie musiał się zmierzyć. Następnie zawodnicy będą przetransportowani do jeziora Deczna gdzie odbędzie się pierwsza konkurencja w której zawodnik będzie miał do przepłynięcia dany odcinek, oraz bieg wokoło Deczna. Następnie po zakończonej konkurencji wrócimy na zamek gdzie odbędą się jeszcze 2 workout’y. Pierwszy dzień zawodów zakończy się około godziny 18.00.

Drugi dzień zawodów rozpocznie się od godziny 10.00 ,w tym dniu odbędzie się półfinał oraz finał gdzie wystartuje po 6 osób w kategorii. Zawody zakończą się rozdaniem nagród, dyplomów około godziny 14.00

W trakcie zawodów dzieci będą mogły korzystać z dmuchanego placu zabaw, oraz licznych atrakcji.

W trakcie zawodów odbędzie się również wspólny trening dla wszystkich chętnych oraz obecnych na zawodach. Później odbędzie się integracja dla osób startujących.

Jakie korzyści dla społeczności miasta lub gminy Świecie przyniesie realizacja inicjatywy?

Zawody, które zostaną zorganizowane przyniosą wiele korzyści dla miasta Świecie oraz całej gminy.

Począwszy od promocji miasta ponieważ na takie zawody zjeżdża się bardzo dużo osób z różnych części kraju. Osoby z poza Świecia będą miały okazję poznanie urokliwych, ciekawych miejsc Ziemi Świeckiej. Wzrośnie zjawisko turystyki na terenie Świecia.  Po drugie i najważniejsze rozpowszechnimy nowe możliwości sportowe na terenie Świecia.

 

Osoby zaangażowane w projekt:

Nazywam się Marcin Wojtasiński, jestem absolwentem  I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu. Tytuł magistra na kierunku nauczycielskim ze specjalizacja Zarządzanie w sporcie zdobyłem w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku.

Mieszkam w Świeciu, staram się  rozpowszechniać Crossfit na terenie gminy Świecie. Jestem trenerem w świeckim klubie cross „HEROBOX CSW”, posiadam certyfikaty :”HES ATHLETS CROSS LEVEL I”, „HARDSTYLE KETTLEBELL”.

Weź udział w głosowaniu i wybierz najlepszy projekt!
Skip to content