masz pomysł?

Zrealizuj go właśnie teraz!

,,Zajęcia cross +50 – Zajęcia dla osób z nadwagą”, wnioskodawca: Milena Schimdt, nr wniosku: 12/19/ŻS

W projekcie zakłada się aktywizację kobiet i mężczyzn w wieku powyżej 50 roku życia oraz osób posiadające nadwagę.

Przedmiotem działalności będzie prowadzenie zajęć w formie cross w  klubie „HERO BOX”, w centrum Świecia, przy ul. Wojska Polskiego 72.

Zajęcia mają się odbywać od 3 czerwca 3 razy w tygodniu do 2 września.

Crossfit to program treningu siłowego i kondycyjnego, który opiera się na wzroście dziesięciu najważniejszych zdolności siłowych uznanych przez specjalistów. Wyrabia odporność krążeniową oraz oddechową, siłę i wytrzymałość mięśni, rozciągliwość, szybkość, sprawność, psychomotorykę, równowagę i precyzję.

Jest to obecnie najdynamiczniej rozwijającą się forma ćwiczeń i treningu fizycznego wybierana przez ludzi w ramach „rekreacyjnego uprawiania sportu”. Postrzegana jest jako alternatywa dla popularnych i „wysłużonych” zajęć fitness i siłowni.  Klub będzie oferował możliwość uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez dyplomowanych instruktorów.

Dla kogo będą zajęcia ? Dla każdego w grupie osób plus 50 albo osób z nadwagą który, chce być aktywny fizycznie, niezależnie od tego, w jakim jest wieku, czy posiada jakieś doświadczenie w innych dziedzinach sportu, jaki jest poziom jego kondycji i jaki cel zamierza osiągnąć dzięki treningowi. Największą zaletą treningu crossfit jest to, że intensywność ćwiczeń jest dostosowana indywidualnie do danej osoby, do jej predyspozycji (wieku, doświadczenia i kondycji). W związku z tym trening crossfit może zacząć nawet niewytrenowana osoba. Jednak wówczas warunkiem powodzenia treningu jest regularność i zwiększanie intensywności w miarę wzrostu wytrenowania.

Harmonogram planowanych działań:

Od 03.06.2019 do 02.09.2019

Zajęcia 2 razy w tygodniu po 1h

Dla osób +50

Zajęcia 2 razy w tygodniu po 1h

Dla osób z nadwagą

1 raz w tygodniu zajęcia dla wszystkich

Jakie korzyści dla społeczności miasta lub gminy Świecie przyniesie realizacja inicjatywy?

Znaczne korzyści dla mieszkańców Świecia gdzie będą mogli darmowo korzystać z zajęć sportowych poprawiających ich sprawność fizyczną , zdrowie i samopoczucie. Miasto będzie mogło być dumne  że dba o swoich mieszkańców, troszcząc się o ich zdrowie.

Osoby zaangażowane w projekt:

Nazywam się Milena Schmidt I LO im. Floriana Ceynowy w Świeciu. Posiadam tytuł Mgr Inżynierii i Zarządzania  Produkcji i Inżyniera Technologii Chemicznej w Bydgoszczy. Kończę również szkołę podyplomową o specjalizacji Żywienie i Suplementacja w Sporcie  w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku.  Jestem trenerem crossfit level 1 i 2. Posiadam liczne szkolenia :”HES ATHLETS CROSS LEVEL I”, „HARDSTYLE KETTLEBELL”, MOBILITY” , „GIMNASTYCZNE „.Jestem właścicielem klubu sportowego HEROBOX  Świecie.

Mieszkam w Świeciu, staram się  rozpowszechniać Crossfit na terenie gminy Świecie oraz aktywizować mieszkańców do aktywności fizycznej.

Weź udział w głosowaniu i wybierz najlepszy projekt!
Skip to content