„Art Fyrtel” – sklepik z rękodziełem i upominkami
Świecie, ul. Wojska Polskiego 139

Zapraszamy do sklepiku w Punkcie Informacji Centrum Kultury, w którym można nabyć wyjątkowe produkty handmade i pamiątki ze Świecia, których nie uda się znaleźć w innych sklepach.

W ofercie sklepiku znajdują się wyroby zarówno artystów profesjonalnych, jak i amatorów takich dziedzin jak malarstwo, rzeźba, fotografia, decoupage, haft itp. Ekspozycja wzbogacana jest stale o nowe elementy, a także ozdoby sezonowe (związane m.in. z różnymi świętami).

Twórcy zainteresowani sprzedażą swoich prac mogą się zgłaszać do koordynatora sklepiku - Jacka Kaszubowskiego, tel. 795 120 884, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Przypominamy, że Punkt Informacji Centrum Kultury jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-18:00, wejście znajduje się od ul. Wojska Polskiego.

W sklepiku aktualnie można znaleźć prace i wyroby następujących artystów:

  • Lech Dąbrowski, artysta z Torunia. Ulubionym tematem jego rzeźb są anioły. Chętnie przedstawia także swoje własne wizje świętych, Jezusa Frasobliwego i Matki Boskiej. Szczególne miejsce wśród jego prac zajmują rzeźby prezentujące postacie i zwierzęta zrodzone w jego wyobraźni - wieśniaczki w kolorowych chustach i wielobarwne ptaki.
  • Joanna Lisowska biżuteria z kamienia, ręcznie obrabiana.
  • Piotr Kosecki, drewniane koniki, ptaszki drewniane do zawieszenia.
  • Elżbieta Jaroszewska Decoupage: doniczki, szkatułki na biżuterię.
  • Krystyna Sikorska-Derda z Bysławka tworzy ptaki drewniane na korze, bociany na szyszce, sowy, drewniane ptaki do malowania.
  • Andrzej Talaśka: wielobarwne ptaki z drewna.
  • Andrzej Ikert z Więcborka zajmuje się ceramiką - tworzy m.in. koty, sowy i inne zwierzątka.